Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Na "Den otevřených dveří Hvězdárny Boleslava Tecla" ( 21.8.2021) dorazilo přes 80 návštěvníků (včetně dětí, nejmladší zlatíčko mělo sotva 10 týdnů). Od 15. hodin jsme se věnovali zejména pozorování Slunce a povídání si o všem možném u dobrého občerstvení.
Po setmění pak pozorování Měsíce a planety Jupiter, to ale brzy pokazila oblačnost.
 
Letos prakticky celou akci připravil a realizoval náš Pepa Laub a jeho manželka Ilonka. Mají můj obrovský obdiv a velké poděkování. Děkuji také dalším pomocníkům (Petr, Tomáš, Mirek a další). Já už jsem tam jen "na ozdobu".
 
Děkujeme také všem návštěvníkům a těšíme se na další setkání, třeba hned v sobotu 4.září od 14.00 do 18.00 na Knížecí louce. Město Moravská Třebová, Kulturní služby města Moravská Třebová a DDM Moravská Třebová pořádají "Zábavné odpoledne s volnočasovými aktivitami".
Stanoviště hvězdářského kroužku poznáte zcela jistě. Zodpovíme dotazy ohledně kroužku i hvězdárny jako takové.
 
Nezapomeňte také na den podzimní rovnodennosti, kterým odstartuje astronomický podzim. V letošním roce nastane 22. září ve 21 hodin a 21 minut, tedy ve večerních hodinách. Tento den bude Slunce vycházet přesně na východě a zapadat přesně na západě.
 
Poznámka autora: přihlašování do hvězdářského kroužku probíhá on-line na webu DDM Moravská Třebová www.ddm-mt.cz/krouzky
 
Za tým HBT s pozdravem Dáša.