Reklamní sdělení
Káva Harmoniehttps://www.kavaharmonie.czkáva pražená prodej, prodej kávy z celého světa, dovoz kávy, světle pražená káva, od farmářů
Cepelsnakeshttps://www.uzovka-cervena.czChov a prodej barevných forem užovky červené , heterodonů, Krajty královské a korálovek
Šatoli.cz - šijeme kvalitněhttps://www.satoli.czSvatební doplňky, kapsáře na zeď, kapsáře do školky, ubrousky na svačinu, zakázkové šití.

Hvězdárna Boleslava Tecla žije!

 
Je srpen 2021 a na HBT je stále co dělat.
Velký počet položek z nekonečného seznamu potřebných oprav a úprav odškrtnut, další čekají na realizaci. Bez dobrovolníků bychom byli úplně ztraceni.
 
Noční obloha má pro nás i během druhého prázdninového měsíce spoustu zajímavého a krásného k okukování.
Připomeňme si zejména planety Saturn a Jupiter. Tito dva plynní obři zdobí oblohu nepřehlédnutelně po celou noc.
Další podívanou je meteorický roj Perseid, který dosáhne svého maxima přibližně ve 22.hod SELČ v noci z 12. na 13. srpen. HBT sice bude v době od 6.8. do 13.8. 2021 mimo provoz, ale od 14.8. se zájemci o pozorování mohou hlásit a nějaké Perseidy rozhodně ještě uvidíme.
 
Na závěr bychom vás všechny chtěli pozvat na “Den otevřených dveří”, který se bude konat 21.8.2021 od cca 15.00. Odpolední program proběhne za každého počasí, večerní přizpůsobíme aktuální situaci.
Podrobnosti najdete včas na našem facebooku a zde na webu.