Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.

Hvězdárna Boleslava Tecla žije…

Moravská Třebová - krásné město hrdé na svou renesanční tvář.
Máme zde dokonce i vlastní hvězdárnu, což od dávných časů dělalo a dělá město mnohem zajímavější a na první pohled dává najevo podporu vzdělanosti  a onu zmíněnou hrdost.
Ta naše vznikla díky odhodlání pana učitele Boleslava Tecla, jemu patří velký obdiv a poděkování. Stejně tak městu, DDM a Dagmar Jarošové, která za posledních deset let hvězdárnu vzkřísila. A obrovský vděk si zaslouží i desítky dalších dobrovolníků. 
Po několika světlejších i temnějších epochách se nyní hvězdárna nachází ve stavu dobrém, ne však takovém, aby nebylo co zlepšovat. My máme chuť pokračovat v práci, máme pocit smysluplnosti našeho konání, když vidíme nadšení vás, návštěvníků. Chceme, aby hvězdárna byla místem, kde se vždy rádi zastavíte.
Proto jsme se rozhodli založit rubriku o tom domečku na kopci za městem, na který můžete být právem hrdi, o Hvězdárně Boleslava Tecla.  

Poznámka: tato rubrika bude vycházet ve Zpravodaji M.T., zde najdete verzi i s fotografiemi, které se případně do Zpravodaje nevešly.      Váš Pepa Laub