Reklamní sdělení
Hokejové Kralupyhttps://www.hokejovekralupy.czJedno město, jeden tým. Pojďme se spojit!
Zlatnictví Helenahttps://www.zlatnictvihelena.czprodej šperků ze zlata a stříbra,výroba na zakázku ,snubní a zásnubní prsteny, diamantové šperky
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
 
Pozorování částečného zatmění Slunce z HBT lze jen těžko popsat jedním slovem. "Nečtenáři celých příspěvků", zhodnocení pro vás: byla to parádní podívaná se super lidmi!
Vy ostatní prosím čtěte dál (původně jsem chtěla sepsat obsáhlé líčení z pohledu mé maličkosti, ale ona bude jiná příležitost, jak sdělit všechna pozitiva :-) ).
 
Počasí nám přálo, až na pár několika minutových přestávek, kdy nám výhled na probíhající úkaz zakryl mrak.
Měli jsme připraveno několik pozorovacích stanovišť na louce u hvězdárny: dvě s dalekohledy opatřenými různými slunečními filtry a jedno se Solarscopem, určeným k pozorování Slunce projekční metodou + různé druhy slunečních filtrů pro pozorování pouhým okem.
 
Skvělou práci odváděly i dalekohledy na pozorovatelně v budově HBT: jeden určený k přímému pozorování a druhý připojený ke kameře. Obraz byl přenášen na velkou obrazovku, originálně nainstalovanou venku za budovou.
 
 
O pohodlí při pozorování se postaral jeden neznámý mladý muž, který HBT nezištně daroval několik parádních skládacích křesílek (ještě jednou velký dík).
 
Všechna pozorovací stanoviště našla své uplatnění, neboť se nás sešlo celkem cca 60 (14 dospělých a přes 40 dětí).
 
Vydařené pozorování, výborná nálada, radost z toho, že konečně opět můžeme pořádat pozorování a také akce pro děti a veřejnost, spousta zvídavých dětí, víc jsme si nemohli přát.
 
Speciální poděkování patří Michalovi. Posekal ráno trávu, ale pozorování s námi se nemohl zúčastnit. Děkujeme i Mirkovi a Pavlovi za pomoc s obsluhou stanovišť.
A poděkování míří i směrem k DDM za spolupořadatelství a Andrejce za skvělou PR podporu i objednání počasí a Ilonce za fotografování. Zdravému městu M.T. děkujeme za záštitu akce.
 
Poznámka autora: já osobně děkuji i Pepínovi. Bez něj by akce nejspíše vůbec nemohla proběhnout. Je u nás přibližně rok a jako by HBT dostala pořádnou transfúzi. Vaše Dáša Jarošová ;-).